Hotel detailed

escape studios golden beach thassos 1 escape studios golden beach thassos 2 escape studios golden beach thassos 3 escape studios golden beach thassos 4 escape studios golden beach thassos 5 escape studios golden beach thassos 6 escape studios golden beach thassos 7 escape studios golden beach thassos 8 escape studios golden beach thassos 9 escape studios golden beach thassos 10 escape studios golden beach thassos 11 escape studios golden beach thassos 12 escape studios golden beach thassos 13 escape studios golden beach thassos 14 escape studios golden beach thassos 15 escape studios golden beach thassos 16 escape studios golden beach thassos apartment 103 (1) escape studios golden beach thassos apartment 103 (2) escape studios golden beach thassos apartment 103 (3) escape studios golden beach thassos apartment 103 (4) escape studios golden beach thassos apartment 203 (8) escape studios golden beach thassos apartment 103 (5) escape studios golden beach thassos apartment 103 (6) escape studios golden beach thassos apartment 202 (1) escape studios golden beach thassos apartment 202 (2) escape studios golden beach thassos apartment 202 (3) escape studios golden beach thassos apartment 202 (4) escape studios golden beach thassos apartment 202 (5) escape studios golden beach thassos apartment 202 (6) escape studios golden beach thassos apartment 202 (7) escape studios golden beach thassos apartment 202 (8) escape studios golden beach thassos apartment 202 (9) escape studios golden beach thassos apartment 202 (10) escape studios golden beach thassos apartment 203 (1) escape studios golden beach thassos apartment 203 (2) escape studios golden beach thassos apartment 203 (3) escape studios golden beach thassos apartment 203 (4) escape studios golden beach thassos apartment 203 (5) escape studios golden beach thassos apartment 203 (6) escape studios golden beach thassos apartment 203 (7) escape studios golden beach thassos apartment 203 (8) escape studios golden beach thassos apartment 203 (9) escape studios golden beach thassos apartment 203 (10) escape studios golden beach thassos apartment 203 (11) escape studios golden beach thassos apartment 203 (12) escape studios golden beach thassos luxury apartment 101 (1) escape studios golden beach thassos luxury apartment 101 (2) escape studios golden beach thassos luxury apartment 101 (3) escape studios golden beach thassos luxury apartment 101 (4) escape studios golden beach thassos luxury apartment 101 (5) escape studios golden beach thassos luxury apartment 101 (6) escape studios golden beach thassos luxury apartment 101 (7) escape studios golden beach thassos luxury apartment 101 (8) escape studios golden beach thassos luxury apartment 101 (9) escape studios golden beach thassos luxury apartment 101 (10) escape studios golden beach thassos luxury apartment 101 (11) escape studios golden beach thassos luxury apartment 102 (1) escape studios golden beach thassos luxury apartment 102 (2) escape studios golden beach thassos luxury apartment 102 (3) escape studios golden beach thassos luxury apartment 102 (4) escape studios golden beach thassos luxury apartment 102 (5) escape studios golden beach thassos luxury apartment 102 (6) escape studios golden beach thassos luxury apartment 102 (7) escape studios golden beach thassos luxury apartment 102 (8) escape studios golden beach thassos luxury apartment 102 (9) escape studios golden beach thassos luxury apartment 102 (10) escape studios golden beach thassos parking escape studios golden beach thassos studio 104 (1) escape studios golden beach thassos studio 104 (2) escape studios golden beach thassos studio 104 (3) escape studios golden beach thassos studio 104 (4) escape studios golden beach thassos studio 104 (5) escape studios golden beach thassos studio 104 (6) escape studios golden beach thassos studio 104 (7) escape studios golden beach thassos studio 104 (8) escape studios golden beach thassos studio 105 (1) escape studios golden beach thassos studio 105 (2) escape studios golden beach thassos studio 105 (3) escape studios golden beach thassos studio 201 (1) escape studios golden beach thassos studio 201 (2) escape studios golden beach thassos studio 201 (3) escape studios golden beach thassos studio 201 (4) escape studios golden beach thassos studio 201 (5) escape studios golden beach thassos studio 201 (6) escape studios golden beach thassos studio 201 (7( escape studios golden beach thassos studio 201 (8) escape studios golden beach thassos studio 201 (9) escape studios golden beach thassos studio 201 (10) escape studios golden beach thassos studio 201 (11) escape studios golden beach thassos studio 201 (12) escape studios golden beach thassos studio 201 (13) escape studios golden beach thassos studio 201 (14) escape studios golden beach thassos studio 204 (1) escape studios golden beach thassos studio 204 (2) escape studios golden beach thassos studio 204 (3) escape studios golden beach thassos studio 204 (4) escape studios golden beach thassos studio 204 (5) escape studios golden beach thassos studio 204 (6) escape studios golden beach thassos studio 204 (7) escape studios golden beach thassos studio 204 (8) escape studios golden beach thassos studio 204 (9) escape studios golden beach thassos studio 204 (10) escape studios golden beach thassos studio 204 (11) escape studios golden beach thassos studio 204 (12)

Amenities

  • Baby cot on request
  • Internet access
  • Private parking
  • Garden
  • Restaurant onsite
  • Quiet location
  • Kitchen
  • Air conditioner
  • Safe available
  • Outdoor barbecue
  • Sandy Beach
  • In the town center
  • Close to beach
  • TV
  • Mosquitos Nets
  • Hair dryer
  • Common kitchen
  • Recommended

Our description

Accommodation is located near the center of Skala Panagia, also known as Golden Beach, about 150m from eponymous and one of the most popular beaches on the island.

Escape Studios is a new facility consisting of a bar with a nice garden in the shade and several studios and apartments on the ground and upper floor. Studios are large and usually have one double and single bed, kitchen, bathroom, air conditioning and TV.

There's a total of seven apartments, and the offer also includes one double studio. Most of the apartments consists of two rooms (bedroom and a living room with dining area). Double bed is in the bedroom, while the kitchen and two beds (bunk bed, two single beds or another double bed) are in the living room. In some apartments there's also an armchair folding into spare bed.

Some apartments have two bedrooms and a separate kitchen with dining area (duplex apartment). This apartment has four balconies and two air conditioners. There is one double bed in each bedroom and the living area of this apartment is 42m2.

Triple apartments are located on the ground and upper floor, but we have to note that the apartments on the ground floor are smaller than those on the floor. The living area of the ground floor apartment is 28m2, while those on the floor have 35m2.

Since 2016 the offer include two new luxury apartments on the ground floor. In the bedroom there's a double bed, while in the living room there's a sofa bed. It has two air conditioners and two TV sets.

The double studio has one double bed, and the living area of 25m2. The balconies are spacious and overlook the courtyard or the olive groves and hills.

Towels and bed linen replacement is done every three days, while the cleaning is performed everyday.

Escape Studios is located in a very spacious and nicely decorated yard full of greenery and space for children. Just in front of the villa there's a garden belonging to the bar, and on the right side from the garden there's a large grassy area with toys for children, barbecue and a gazebo. At the bar you can pay for breakfast or buy some sandwiches, coffee or drinks and enjoy the shade.

The yard is fenced and secured, and there's a free parking at your disposal. You can also use the washing machine with a surcharge.

The owners are very friendly and helpful people.

Golden Beach is ideal for a peaceful family summer vacation and Escape Studios is few minutes of walking from all amenities. The beach is just two minutes away, it's sandy and suitable for children. Fast-food restaurants and taverns are also nearby.

Limenas, with a lot more content to offer, is 10 minutes by car from the villa Escape, ethno village Panagija is 3-4 minutes, Paradise beach is 10km away, Makriamos beach is nearby, so that the Escape Studios is not only excellent accommodation for summer vacation, but also a perfect base for touring the island.

You can find out more about Golden Beach in our Tourist guide to Thassos.

Owner's description

If you would like to spend your holidays around the friendliest of people, whose aim is to provide for all of your needs during your time of relaxation and enjoyment, in a neat and unique atmosphere of calm, warmth and family fun, we at Studios Escape happily welcome you.

Studios Escape is located in the Golden Beach area on the island of Thassos, the most popular holiday destination in northern Greece, where unforgettable vacations come true. Our studios is located just 100m from the magnificent Golden beach that borders the beautiful Aegean sea, and just 9km from the main port of Thassos, which is in Limenas.

Golden beach is the longest beach on the island, and absolutely perfect for water sports and activities such as windsurfing, fishing and sunbathing. It is also lined with many traditional taverns and restaurants where you can visit and taste the local delicacies. The sheer beauty of the Golden Beach area in which our studios is located can be described like this. Green pine trees and olive trees stretching from the mountains to the sea, meeting the long sandy beach with crystal-clear water. Flower beds and plant life decorate all of the surrounding area, completing the incredible Thassian charm.

We offer double and triple studios. Apartment-studios can accommodate 4-5 persons.

Included with your studio:

  • Balcony with open view to the mountain and our green olive trees
  • Daily maid service
  • Safe and fun children's playground
  • Outdoor grill
  • Garden
  • Private parking
  • Fully-equipped kitchenette
  • Private bathroom
  • A/C
  • 2 TVs
  • Satellite Channels
  • Coffee maker
  • Toast maker

We also offer:

  • Fax access
  • Internet access
  • Morning breakfast
  • All-day beverages at our cafe

Prices and room types

Glossary of terms

Cancelation and payment policy

Guest Reviews

Ivana

14.08.2013

Odlično

4.6

U avgustu 2013. sa porodicom.Sve je odlično, blizu je plaža, ljubaznost i čistoća na nivou. Apartman je bio lep,čist,prostran sa velikim terasama. Jedina mana je što kreveti užasno škripe i bukvalno ne možeš da se pomeriš a da ne probudiš osobu pored sebe i to nam je puno smetalo. Sve ostalo je bilo zadovoljavajuće.

Pros
Blizu je plaža, imaju lepu baštu za sedenje i mini park za decu.
Cons
a

Ivana

08.07.2012

Uredno, cisto, ljubazan domacin, manjak posudja

2.0

suprug, beba od godinu i po dana i ja.23.06.2012. do 05.07.2012. smestaj je dobar, soba u kojoj smo bili je velika. u kuhinji se nalazio jos jedan krevet koji nije za odraslu osobu, tj. nije dovoljno dugacak(neka decija dimenzija, oko 160 cm.)posteljina je menjana svaki treci dan i tada je apartman i ciscen.u ovom mestu noci su hladne, tako da je sedenje na terasi u periodu posle 21h zahtevalo i dodatno oblacenje, sto je po meni i prednost tog dela tasosa jer nije bilo potrebe da palimo klimu. ako zelite da obilazite druge plaze, spremite se za dugo putovanje kolima jer je svaki izlazak sa golden beach-a pun krivina. limenas je jako blizu ali je potrebno da se popnete do sela panagia, gde ima nekih pet lakat krivina iz kojih se izlazi prvom brzinom. nadmorska visina se bitno menja (verujem da je skoro 800m) a onda se spustate na 0 m jer dolazite u limenas te vas moze zadesiti glavobolja, slabost i mucnina. guzve nije bilo, bar sto se plaze tice. mermerna je lepa ali po meni ne dovoljno da bi se toliko malretirali, narocito za osobe cijoj deci je potreban popodnevni san, muzika u kaficu je vrlo glasna jer imaju dj-a. mnogo je utisaka i dobrih i losih a nama je ovo druga godina da odlazimo na tasos i mislim da bi opet otisli!

Pros
blizina plaze, toplo more, talasi ne previse veliki bar u ovom periodu,hladne noci, nema komaraca skoro uopste a ni pcela, ima mesta za parking blizu plaze u slucaju da vucete camce, duseke, suncobrane...
Cons
los prilaz mestu u smislu krivina, iznajmljivanja motora jako blizu pa je i buka cele noci zbog istih, nema mnogo mesta za setnju uvece ....

Login or register in order to publish your review of this accommodation



Post a Comment



NOTE

In these comments it is best to ask the questions regarding accommodation description, rooms, location etc. And for the things like arrival and departure dates, number of guests etc. it's best to contact us via email nikana@nikana.gr. Also, we will answer to your comments via email so please check your inbox.

14 Comments

  • REPLY

    Dule13.08.2016 10:51:02

    da li imate slobodan apartman za dve odrasle osobe i dvoje dece od 16.08 do 27.08 ili od 17.08 do 28.08 ako imate molim vas da miposaljete slike slobodnog apartmana sa kratkim opisom na mejl.


  • REPLY

    bier simina12.03.2016 13:45:19

    We need 2 romms for 3 family with 1 child each other 23,24,25 june for 7 nights


  • REPLY

    Acca07.08.2015 19:37:54

    Od 10.08 do 20.08 apartman za cetvoro da je blizu plaze ? Hvala unapred


  • REPLY

    Acca07.08.2015 19:33:59

    Da li slucajno postoji slobodan apartman od 10.08 do 20.08 za cetvoroclanu porodicu?


    • Nevena08.08.2015 09:07:39

      Postovani, poslali smo Vam odgovor na mail. Pozdrav

  • REPLY

    Nikola Maksic03.08.2015 20:05:38

    Da li može nešto iz ponude za nas četvoro (dva para) od 10.08 2015 od 16.08.2015. Hvala


    • Ivana04.08.2015 09:11:19

      Postovani, U Escape studios ima mesta u Vasem terminu . Slobodan je jedan apartman sa jednim bracnim lezajem i dva single kreveta. Ukoliko Vam odgovara,mozete rezervisati popunjavajuci upit. Pozdrav

  • REPLY

    Nikana30.08.2014 01:12:52

    Do koje cene vam okvirno treba smestaj? mozete nam pisati na mail nikana@nikana.gr


  • REPLY

    drena tot29.08.2014 22:50:12

    Postovana, da li ima nesto povoljno , sa popustom od 9. ili 10. 09. trokrevetni studio!!! Unapred hvala!


  • REPLY

    Milica12.08.2014 18:23:53

    Postovani u ovom smestaju u ovom terminu slobodan je samo jedan 3 bed studio.Pozdrav


  • REPLY

    Stefanija11.08.2014 21:55:12

    Dali ima 2 slobodni studia od 29/08 do 10/09.


  • REPLY

    Nikana04.07.2014 09:21:01

    Postovani, da li zelite da proverimo Escape ili da preporucimo nesto drugo? Elina Studios, Skala Potamia, Tasos, Grčka: https://nikana.gr/sr/smestaj/viewproperty/elina-studios/129 Romantika Villa, Golden Beach, Tasos, Grčka: https://nikana.gr/sr/smestaj/viewproperty/romantika-villa/144 Alexis Villas, Golden Beach, Tasos, Grčka: https://nikana.gr/sr/smestaj/viewproperty/alexis-villas/221 Amalia Villa, Skala Potamia, Tasos, Grčka: https://nikana.gr/sr/smestaj/viewproperty/amalia-villa/256 Alkmini Villa, Skala Potamia, Tasos, Grčka: https://nikana.gr/sr/smestaj/viewproperty/alkmini-villa/1259 Elisavet Villa, Skala Potamia, Tasos, Grčka: https://nikana.gr/sr/smestaj/viewproperty/elisavet-villa/1267 Ta4 Adelfia, Skala Rachoni, Tasos, Grčka: https://nikana.gr/sr/smestaj/viewproperty/ta4-adelfia/196 Aithrion 1 Studios, Skala Potamia, Tasos, Grčka: https://nikana.gr/sr/smestaj/viewproperty/aithrion-1-studios/213 Aithrion 2 Studios, Skala Potamia, Tasos, Grčka: https://nikana.gr/sr/smestaj/viewproperty/aithrion-2-studios/214 Blue Sky Villa, Skala Potamia, Tasos, Grčka: https://nikana.gr/sr/smestaj/viewproperty/blue-sky-villa/216 Avgoustina Studios, Skala Potamia, Tasos, Grčka: https://nikana.gr/sr/smestaj/viewproperty/avgoustina-studios/217 Emilia Villa, Pachis, Tasos, Grčka: https://nikana.gr/sr/smestaj/viewproperty/emilia-villa/199 Dimitris Apartments, Golden Beach, Tasos, Grčka: https://nikana.gr/sr/smestaj/viewproperty/dimitris-apartments/1382 Maria Apartments, Skala Potamia, Tasos, Grčka: https://nikana.gr/sr/smestaj/viewproperty/maria-apartments/1387 Afrodite Villa, Golden Beach, Tasos, Grčka: https://nikana.gr/sr/smestaj/viewproperty/afrodite-villa/1317 Spitakia Bungalows, Skala Potamia, Tasos, Grčka: https://nikana.gr/sr/smestaj/viewproperty/spitakia-bungalows/1436 Charitini Villa, Skala Potamia, Tasos, Grčka: https://nikana.gr/sr/smestaj/viewproperty/charitini-villa/1486 Pavlos Rooms, Golden Beach, Tasos, Grčka: https://nikana.gr/sr/smestaj/viewproperty/pavlos-rooms/1433 Olvia Villa, Skala Potamia, Tasos, Grčka: https://nikana.gr/sr/smestaj/viewproperty/olvia-villa/1416 Scorpios Studios, Skala Rachoni, Tasos, Grčka: https://nikana.gr/sr/smestaj/viewproperty/scorpios-studios/1519 Vangelis Studios, Skala Potamia, Tasos, Grčka: https://nikana.gr/sr/smestaj/viewproperty/vangelis-studios/1535 Tsima Cathrin Studios, Skala Potamia, Tasos, Grčka: https://nikana.gr/sr/smestaj/viewproperty/tsima-cathrin-studios/1552 Stella Studios, Skala Potamia, Tasos, Grčka: https://nikana.gr/sr/smestaj/viewproperty/stella-studios/1449 Amarilia Studios, Skala Rachoni, Tasos, Grčka: https://nikana.gr/sr/smestaj/viewproperty/amarilia-studios/1637 Victoria Studios, Skala Potamia, Tasos, Grčka: https://nikana.gr/sr/smestaj/viewproperty/victoria-studios/1586 Rania Studios, Skala Potamia, Tasos, Grčka: https://nikana.gr/sr/smestaj/viewproperty/rania-studios/1407 Kochili Studios, Skala Potamia, Tasos, Grčka: https://nikana.gr/sr/smestaj/viewproperty/kochili-studios/1290 Fotini Studios, Golden Beach, Tasos, Grčka: https://nikana.gr/sr/smestaj/viewproperty/fotini-studios/1584 Golden Beach Inn, Golden Beach, Tasos, Grčka: https://nikana.gr/sr/smestaj/viewproperty/golden-beach-inn/1413 Alexandra Villa, Skala Potamia, Tasos, Grčka: https://nikana.gr/sr/smestaj/viewproperty/alexandra-villa/1684 Athina Studios, Golden Beach, Tasos, Grčka: https://nikana.gr/sr/smestaj/viewproperty/athina-studios/1631 Delfini Hotel, Skala Potamia, Tasos, Grčka: https://nikana.gr/sr/smestaj/viewproperty/delfini-hotel/1444 Zeus Apartments, Skala Potamia, Tasos, Grčka: https://nikana.gr/sr/smestaj/viewproperty/zeus-apartments/1600 Avra Villa, Skala Rachoni, Tasos, Grčka: https://nikana.gr/sr/smestaj/viewproperty/avra-villa/1603 Porto Thassos Studios, Skala Potamia, Tasos, Grčka: https://nikana.gr/sr/smestaj/viewproperty/porto-thassos-studios/1548 Anna Apartments and Studios, Skala Potamia, Tasos, Grčka: https://nikana.gr/sr/smestaj/viewproperty/anna-apartments-and-studios/1524 Liolios Studios, Skala Potamia, Tasos, Grčka: https://nikana.gr/sr/smestaj/viewproperty/liolios-studios/254 Argiri Studios, Skala Potamia, Tasos, Grčka: https://nikana.gr/sr/smestaj/viewproperty/argiri-studios/1516 Sole e Mare Studios, Golden Beach, Tasos, Grčka: https://nikana.gr/sr/smestaj/viewproperty/sole-e-mare-studios/1530 Panorama Studios, Golden Beach, Tasos, Grčka: https://nikana.gr/sr/smestaj/viewproperty/panorama-studios/1588 Stefania Studios, Skala Potamia, Tasos, Grčka: https://nikana.gr/sr/smestaj/viewproperty/stefania-studios/1408 Pleiades Apartments, Skala Potamia, Tasos, Grčka: https://nikana.gr/sr/smestaj/viewproperty/pleiades-apartments/1448 Golden Sun Studios, Skala Potamia, Tasos, Grčka: https://nikana.gr/sr/smestaj/viewproperty/golden-sun-studios/1658 Bourani Anastasia Suites, Golden Beach, Tasos, Grčka: https://nikana.gr/sr/smestaj/viewproperty/bourani-anastasia-suites/1428